w

Na zalesionym terenie w Wielkopolsce znaleziono dziwny balon. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie (gazetawroclawska.pl)

W lesie na terenie powiatu kolskiego w województwie wielkopolskim przypadkowa osoba odkryła tajemniczy balon, do którego przyczepiony był moduł elektroniczny. Znalezisko zostało dostarczone na policję, która prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie.

Tajemniczy balon o wielkości dużej piłki z płytką elektroniczną został znaleziony przez spacerowicza w lesie w Wielkopolsce, na terenie powiatu kolskiego. Informacje te potwierdził rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak.

Policja poszukuje właściciela tajemniczego balonu

Rzecznik wyjaśnił, że balon unosił się blisko ziemi, a do niego było przymocowane urządzenie elektroniczne z układami scalonymi. Odkrywca tego nietypowego znaleziska od razu zaniósł je do lokalnej jednostki policji, która teraz będzie badać jego funkcje i właściciela.

W związku z tym zdarzeniem zostały poinformowane odpowiednie służby. Jednak szczegółowe informacje na ten temat nie zostały jeszcze ujawnione przez policję. Według relacji radia RMF FM balon został odnaleziony przez mieszkańca miejscowości Żurawieniec w gminie Babiak.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji, poinformował, że przyczepiona do balonu płytka elektroniczna najprawdopodobniej jest modułem do monitorowania jakości powietrza. Na chwilę obecną żadna stacja meteorologiczna nie zgłosiła utraty takiego urządzenia. Istnieje możliwość, że balon mógł powstać w ramach uczelnianego projektu. Policja nadal poszukuje jego właściciela.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Incydent w Teatrze Polskim: Witold Mikołajczuk oskarżony o pobicie dyrektora, Andrzeja Seweryna (i.pl)

Z powodu prac nad ścieżką rowerową wycięto ponad tysiąc drzew. Poseł Jakub Rudnicki jest oburzony tą decyzją (gloswielkopolski.pl)