w

Hulajnogi elektryczne zagracają Zakopane i okolice. Straż miejska apeluje o zabieranie pojazdów z chodników (zakopane.naszemiasto.pl)

W Zakopanem narasta problem z hulajnogami elektrycznymi, dlatego straż miejska podjęła działania mające na celu usunięcie tych pojazdów z chodników. Firma wynajmująca hulajnogi nie radzi sobie z kontrolą nad tym, gdzie są one pozostawiane, co powoduje utrudnienia dla pieszych.

Władze miasta próbują negocjować umowę z operatorami, aby ustalić wyznaczone miejsca parkingowe dla hulajnóg oraz określić limit ilości pojazdów. Jednakże, jak na tę chwilę, umowa nie została podpisana. W międzyczasie na chodnikach pojawiły się namalowane miejsca parkingowe dla hulajnóg, ale jest ich zdecydowanie za mało, aby pomieścić wszystkie pojazdy. Ponadto hulajnogi często pozostawiane są w miejscach, gdzie nie są dozwolone.

Straż miejska wzięła sprawy w swoje ręce i rozpoczęła usuwanie hulajnóg z chodników. Funkcjonariusze współpracują przy tym z firmą specjalizującą się w odholowywaniu pojazdów. Dotychczas usunięto osiem hulajnóg. Zabierane pojazdy trafiają na strzeżony parking, a właściciele muszą ponieść koszty związane z usunięciem i przechowywaniem pojazdu. Opłata za usunięcie to 150 zł, natomiast każda kolejna doba parkowania kosztuje 25 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Okradli siedmioro seniorów. Teraz odpowiedzą przed sądem (gs24.pl)

Kongres Świadków Jehowy w Zielonej Górze powraca po pięcioletniej przerwie (gazetalubuska.pl)