w

Okradli siedmioro seniorów. Teraz odpowiedzą przed sądem (gs24.pl)

Kobieta i mężczyzna zostaną postawieni przed sądem za okradanie seniorów. Para przekonywała starsze osoby, że mogą otrzymać dodatkowe pieniądze na życie i zakupić ubrania w atrakcyjnych cenach. A w trakcie, gdy jeden z oszustów namawiał starszą parę, drugi plądrował mieszkanie.

Prokuratura oskarża zatrzymanych o pozbawienie ludzi pieniędzy na utrzymanie. Oskarżeni to kobieta i mężczyzna, którzy zostali aresztowani pod koniec stycznia br. Ich działania przestępcze trwały od 15 listopada 2022 roku. W tym czasie parze udało się okraść siedmioro seniorów. Sposób, w jaki działali, był tak podstępny, że prokuratura zakwalifikowała to jako kradzież zuchwałą, co grozi surowszą karą dla złodziei.

Oskarżeni wkrótce staną przed sądem, ponieważ prowadzone przez gryficką prokuraturę śledztwo zostało już zakończone. Złodzieje działali na terenie Gryfic, Kołobrzegu, Goleniowa i Szczecina. Ich ofiarami padały starsze osoby, które straciły oszczędności gromadzone przez wiele lat na bieżące wydatki i lekarstwa.

Stosowali prostą, lecz podstępną metodę kradzieży

Metoda złodziei była prosta, ale skuteczna. Po prostu podszywali się pod sprzedawców, którzy prezentowali ubrania albo oferowali fałszywe dofinansowanie. Wchodzili do mieszkań swoich ofiar i podczas rozmowy jedna z osób odwracała ich uwagę, aby druga mogła dokonać kradzieży.

Oskarżeni zostali zatrzymani dzięki działaniom policji i aresztowani na wniosek prokuratora. Przyznali się do sześciu z siedmiu zarzucanych czynów. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, byli już w przeszłości karani.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Katowice dążą do rozszerzenia płatnego parkowania i likwidacji miejsc parkingowych (dziennikzachodni.pl)

Hulajnogi elektryczne zagracają Zakopane i okolice. Straż miejska apeluje o zabieranie pojazdów z chodników (zakopane.naszemiasto.pl)