w

Kongres Świadków Jehowy w Zielonej Górze powraca po pięcioletniej przerwie (gazetalubuska.pl)

W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy po pięcioletniej przerwie Kongres Świadków Jehowy w Zielonej Górze. To trzydniowe wydarzenie, które przyciąga około 5 tysięcy uczestników, będzie miało miejsce w hali CRS. Poprzedni Kongres w Zielonej Górze odbył się w 2018 roku, gdzie w trzydniowym zgromadzeniu uczestniczyło średnio ponad 4 tysiące osób.

Podczas Kongresu Świadków Jehowy przeprowadzany jest również chrzest nowych członków. W 2018 roku w Zielonej Górze przyjęto do chrztu 36 osób.

Tegoroczne zgromadzenie ma szczególne znaczenie dla Świadków Jehowy, ponieważ jest to pierwsze tego typu wydarzenie po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Kongres odbędzie się ponownie w hali CRS w Zielonej Górze i potrwa trzy dni, od 14 do 16 lipca. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, zapewniając wolny wstęp i nieobowiązkowy udział we wszystkich częściach programu.

Tytuł programu tegorocznego Kongresu Świadków Jehowy to „Okazuj cierpliwość”. Podczas wydarzenia będzie poruszana tematyka cierpliwości i jej znaczenia w życiu prywatnym, rodzinnym i zawodowym. Uczestnicy będą uczyć się cierpliwości na podstawie postaci opisanych w Biblii. W sobotę odbędzie się również chrzest, podczas którego nowi członkowie przyłączą się do wyznania.

Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 4 tys. uczestników

Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania tegorocznym Kongresem Świadków Jehowy, zwłaszcza po okresie przerwy spowodowanej pandemią. Oczekuje się udziału około 4,5 tysiąca uczestników, którzy chcą nie tylko skorzystać z programu duchowego, ale także spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi, których nie widzieli od dłuższego czasu.

W Polsce odbywa się łącznie 29 kongresów w 19 miastach. Osoby niemogące uczestniczyć osobiście mają możliwość obejrzenia nagrania internetowego z pierwszego kongresu w Polsce, który odbył się w Warszawie. Świadkowie Jehowy od ponad 100 lat organizują kongresy na stadionach, w halach, centrach kongresowych i arenach na całym świecie.

Świadkowie Jehowy są obecni w 239 krajach i liczą prawie 9 milionów wyznawców. W Polsce są trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ponad 117 tysięcy osób.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

96 komentarzy

  1. Miałam przyjaciółkę tej wiary .Kiedy przeszłam bardzo poważną operację, podano mi krew,usłyszałam bardzo przykre słowa z jej ust 😪 Oni krwi nie akceptują, nawet gdyby mieli umrzeć…A mnie krew innego człowieka uratowała życie ❤️

  2. ,,Świadkowie Jehowy “,bardzo niebezpieczna organizacja zabijająca ludzi; zabraniają (nie Jezus Bóg) transfuzji krwi w celu ratowania życia!Poświęcają nawet własne dzieci w imię satanistycznych interpretacji PISMA ŚWIĘTEGO!!!!Uważajcie na nich. Mój przyjaciel, tytuł doktora habilitowanego z teologii, nawrócił dwóch,,Starszych”zboru na katolicyzm!!!Ale się wściekli!Ps.uwazajcie na tą organizację przestępczą. In Cruce Spes Unica!!!!!

  3. Świadkowie Jehowy są dziwni… Nauczają że do nieba pójdzie tylko 144000 ludzi a jest ich z 3 miliony i jeszcze chodzą po domach i namawiają innych zmniejszając swoją szansę, jak bym wiedział że tylko garstka zostanie zbawiona to za chuja nikomu bym nie powiedział 😁

Hulajnogi elektryczne zagracają Zakopane i okolice. Straż miejska apeluje o zabieranie pojazdów z chodników (zakopane.naszemiasto.pl)

Surowa kara 100 tys. zł za śmieci z Gdańska. Inspektorzy WIOŚ zadali bolesny cios (dziennikbaltycki.pl)