w

Halny na Podhalu. Drzewo zawaliło się na dach karczmy na Polanie Sywarne (zakopane.naszemiasto.pl)

Na terenie Podhala zapanował chaos, który spowodowany jest gwałtownym halnym. W związku z sytuacją druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku otrzymali zgłoszenie o zawalonym drzewie, które przewróciło się na karczmę na Polanie Sywarne.

W nocy z wtorku na środę wiatr w Tatrach zaczął rosnąć w siłę, osiągając w porywach nawet do 100 km/h. I pomimo że nieco osłabł na terenie Zakopanego i okolic, nadal był wystarczająco silny, aby powalić liczne drzewa.

Strażacy z Kościeliska zostali wezwani do interwencji w związku z powalonym drzewem, które runęło na dach karczmy na Polanie Sywarne. Dzięki użyciu drabin przystawnych oraz pilarek zagrożenie zostało zażegnane.

W nocy ze środy na czwartek wiatr nadal był dość silny, wiejąc z prędkością do 65 km/h.

W Tatrach porywy wiatru mogą sięgać nawet 150 km/h. Z racji tego TOPR i TPN apelują o ostrożność i zalecają unikanie wypraw w góry z powodu niebezpiecznych warunków pogodowych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia turystów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Odmowa dzierżawy terminala zbożowego w Porcie Gdynia dla konsorcjum Szczecin Bulk Terminal (www.money.pl)

CBZC zatrzymało siedem osób za fałszywą sprzedaż samochodów online. Postawiono im 166 zarzutów (dziennikzachodni.pl)