w

CBZC zatrzymało siedem osób za fałszywą sprzedaż samochodów online. Postawiono im 166 zarzutów (dziennikzachodni.pl)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z Katowic zatrzymali siedem osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która oszukiwała klientów, oferując sprzedaż samochodów przez internet. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, wyłudzenia mienia oraz pranie brudnych pieniędzy. Postawiono im łącznie 166 zarzutów.

Oszuści werbowali ofiary przez internet, obiecując dostarczenie zamówionych pojazdów po otrzymaniu zaliczki. Problem w tym, że nigdy nie doszło do żadnej dostawy. Zamiast tego, pieniądze pokrzywdzonych były przekazywane na różne rachunki i portfele internetowe.

W sumie zatrzymano siedem osób w kilku województwach. Ponadto, zabezpieczono m.in. gotówkę, telefony i komputery. Zabezpieczono też środki pieniężne w wysokości około 800 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Halny na Podhalu. Drzewo zawaliło się na dach karczmy na Polanie Sywarne (zakopane.naszemiasto.pl)

Pył saharyjski w Małopolsce – zjawisko brudzi okna, parapety i samochody (zakopane.naszemiasto.pl)