w

Odmowa dzierżawy terminala zbożowego w Porcie Gdynia dla konsorcjum Szczecin Bulk Terminal (www.money.pl)

Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o odrzuceniu wniosku konsorcjum Szczecin Bulk Terminal związanego z Grupą Viterra. Wniosek dotyczył dzierżawy portu zbożowego w Gdyni na 30 lat. Decyzję ogłosił wiceminister Arkadiusz Marchewka.

Wiceminister infrastruktury argumentował, że decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo kraju. Natomiast w samym procesie decyzyjnym kluczowe znaczenie miały opinie instytucji państwowych.

Kontrowersje wokół tego tematu utrzymywały się już od dłuższego czasu, obejmując również posłów i ministra rolnictwa, którzy domagali się unieważnienia przetargu. Jak zaznaczyli, ich głównym argumentem była konieczność zachowania kontroli nad portem przez polski podmiot.

Faktem jest, że oferta konsorcjum Szczecin Bulk Terminal, Tapini i Ribera była najkorzystniejsza. Jednakże wywołała też kontrowersje ze względu na powiązania z Grupą Viterra, która kontroluje już i tak dużą część polskiego eksportu zbóż.

Decyzja Ministerstwa Infrastruktury ma zapewnić przejrzystość i bezpieczeństwo w procesie dzierżawy portu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gdańska ankieta o dronach oferuje cztery opcje wyboru płci dla respondentów. Internauci: Po co? (www.trojmiasto.pl)

Halny na Podhalu. Drzewo zawaliło się na dach karczmy na Polanie Sywarne (zakopane.naszemiasto.pl)