w

Groźny pożar na Starej Pardałówce (zakopane.naszemiasto.pl)

W godzinach wieczornych wybuch poważny pożar domku jednorodzinnego. Mimo szybkiego pojawienia się straży pożarnej zastali oni dom już w bardzo zaawansowanym stopniu pożaru. Do ugaszenia go potrzebne było 15 zastępów straży pożarnej. Niestety wskutek pożaru ucierpiały 3 osoby. Stan jednej z nich jest bardzo poważny. 

Pożar miał miejsce w drewnianym budynku jednorodzinnym na Starej Pardałówce. W godzinach wieczornych straż pożarna została powiadomiona o tym, że w płonącym domu mogą znajdować się dwie osoby. Natychmiastowa interwencja strażaków pozwoliła na zlokalizowanie jednej osoby. Był to mężczyzna, który doznał bardzo dotkliwych poparzeń. Niestety niesiona mu pomoc wymagała reanimowania mężczyzny. Obecnie znajduje się on w szpitalu w stanie ciężkim. Dom był gaszony jeszcze długo po wywiezieniu mężczyzny. Bardzo zaawansowany stan pożaru uniemożliwił szybkie jego ugaszenie.

Dwie inne ofiary

Na szczęście okazało się, że w płonącym domu nie znajdował się nikt inny. Nie jest to jednak równoznaczne, z tym że nikt więcej nie ucierpiał. Jak się bowiem okazuje, jeszcze dwie osoby wymagały pomocy specjalistów. Jedna z nich była kobieta, która zatruła się dymem. Drugą był mężczyzna, który ruszył na pomoc i przez to doznał poważnych oparzeń ręki. Godny pochwały czyn na szczęście nie skończył się niczym bardziej poważnym. Warto zauważyć, że przy udzielaniu pomocy innym, zawsze należy zapewnić sobie bezpieczeństwo. Niestety czasem nieumiejętne udzielanie pomocy sprawia, że liczba ofiar wypadku zwiększa się.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Winni śmierci 8-latki usłyszeli zarzuty (dziennikbaltycki.pl)

10-latek pod kołami autobusu. Ustalono winnego zdarzenia (katowice.naszemiasto.pl)