w

10-latek pod kołami autobusu. Ustalono winnego zdarzenia (katowice.naszemiasto.pl)

Całe zajście miało miejsce jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Po drodze poruszał się na zwykłej hulajnodze 10-letni chłopiec. Niestety wjechał on pod koła autobusu miejskiego, który przejeżdżał właśnie po pasach. Zderzenie było dość groźne i chłopiec w stanie ciężkim wylądował w szpitalu. 

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Rolnej i Leśmiana. 10-latek poruszał się na zwykłej hulajnodze. W momencie, kiedy wjechał nią na przejście dla pieszych, wpadł pod przejeżdżający autobus miejski PKM Katowice nr 296. Zderzenie było na tyle silne, że chłopiec doznał poważnych obrażeń. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Chłopca przewieziono do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie lekarze walczyli o jego zdrowie i życie. Choć stan był określany jako ciężki, to udało się zapanować nad nim. Dziś chłopiec dopiero wyszedł ze szpitala. Policja ustalała okoliczności wypadku, by móc wyciągnąć konsekwencje wobec winnego.

Wszystko zarejestrowane na kamerce autobusowej

Dużo jasności w całej sytuacji wprowadziło nagranie zarejestrowanego zdarzenia, przez kamerkę znajdującą się w autobusie. Dzięki niej ustalono, że winnym zdarzenia jest chłopiec, który bez rozejrzenia się wokół wjechał z impetem na pasy, na których znajdował się autobus. Jako że chłopiec jest nieletni, to za ten czyn odpowiedzą przed sądem jego rodzice. To zdarzenie jest kolejnym przykładem, na to jak ważne jest dokładne wytłumaczenie dziecku zasad ruchu drogowego, zanim pozwoli się na samodzielne poruszanie się po drodze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Groźny pożar na Starej Pardałówce (zakopane.naszemiasto.pl)

Zabytkowy dwór zniszczony przez ogień (gazetakrakowska.pl)