w

Funkcjonariusze CBA zatrzymali współpracowników rektora Collegium Humanum (wiadomosci.onet.pl)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali najbliższych współpracowników rektora Collegium Humanum. Wśród zatrzymanych znajdują się kluczowe postaci uczelni, takie jak kanclerz, kwestor i prorektor. Uczelnia przez lata kształciła aktyw partyjny PiS. Natomiast dyplomy wydane przez CH zdobywały osoby, które potem były nominowane na stanowiska w spółkach skarbu państwa.

CBA dokonało zatrzymań na terenie Collegium Humanum w środę, 21 lutego, około godziny 7:00. Najpierw zatrzymano prorektora ds. kształcenia podyplomowego, mgr Iwonę Górkę. Została aresztowana w swoim domu. Następnie przewieziono ją do siedziby uczelni, gdzie funkcjonariusze skonfiskowali jej laptop, po czym zabrali na przesłuchanie.

W trakcie akcji CBA zatrzymano również kanclerza Collegium Humanum, Michała Głaczyńskiego, oraz kwestorkę uczelni, Ilonę Augustyniak. Ponadto, planowano też zatrzymanie Kamila Czarneckiego, brata rektora. Jednak tego dnia nie pojawił się w budynku uczelni.

Nie jest to pierwsza wizyta CBA w Collegium Humanum. Wcześniej funkcjonariusze złożyli wizytę na uczelni we wrześniu 2022 roku. Sprawa miała związek z nielegalnym handlem dyplomami, który miał miejsce przy współudziale władz uczelni.

Collegium Humanum to uczelnia, na której szkoliło się wielu członków PiS oraz nominowanych do spółek skarbu państwa. Ponad 50 absolwentów CH znalazło się na liście tzw. tłustych kotów, czyli osób związanych z PiS, zajmujących lukratywne stanowiska w państwowych spółkach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Koreański Eximbank zwiększa wsparcie dla Polski w zakupach zbrojeniowych (www.polon.pl)

Wrocław jednym z największych skupisk Ukraińców w Polsce (www.portalsamorzadowy.pl)