w

Elżbieta R., kandydatka KO do Sejmu, aresztowana pod zarzutem pomówienia funkcjonariusza (i.pl)

Policja zatrzymała Elżbietę R., kandydatkę Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut pomówienia funkcjonariusza.

Elżbieta R. została zatrzymana połowie września, a dochodzenie w jej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorlicach. Śledztwo dotyczy pomówienia funkcjonariusza policji z Nowego Sącza za pośrednictwem mediów.

Zarzuty wobec Elżbiety R. zostały przedstawione w kwietniu, jednak nie można było doręczyć zawiadomienia, ponieważ oficjalny adres zamieszkania Elżbiety R. był już nieaktualny. W tym celu prokurator podjął wysiłki, aby ustalić jej aktualne miejsce pobytu.

Dnia 13 czerwca Elżbieta R. zgłosiła się na posterunek policji w Łosinie Dolnej, ale nie zgodziła się na sporządzenie pisemnego oświadczenia o swoim aktualnym miejscu zamieszkania. Ograniczyła się jedynie do poinformowania, że mieszka w Warszawie. Śledczy i tak ustalili jej adres, ale kobieta nie odebrała wezwania. W sierpniu prokurator wydał nakaz aresztowania i przymusowego doprowadzenia Elżbiety R. do prokuratury.

Elżbieta R. została zatrzymana 13 września, po czym została przesłuchana i postawiono jej zarzuty. Podejrzana nie wypowiedziała się na temat zarzutów, kwestionując prawo do przeprowadzenia procedury przesłuchania. Złożyła też zażalenie z powodu zatrzymania przez policję. Aczkolwiek sąd jeszcze nie rozpatrzył tej sprawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Prezydent Andrzej Duda wzywa Polaków do udziału w nadchodzących wyborach i referendum (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki: To są najważniejsze wybory od 1989 roku (i.pl)