w

Premier Mateusz Morawiecki: To są najważniejsze wybory od 1989 roku (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wybór, przed jakim stoją obywatele Polski: Albo będzie to przyszłość oparta na bezpieczeństwie i dobrobycie, reprezentowana przez partię Prawo i Sprawiedliwość, albo alternatywa w postaci kraju pogrążonego w konflikcie i chaosie, czyli rządy Donalda Tuska.

W trakcie rozmowy z „Super Expressem” premier Morawiecki podkreślił, że tak naprawdę są to jedyne dwie opcje, które stanowią wybór dla Polaków. Premier wyjaśnia też, że głosowanie na inne partie opozycyjne jest równoznaczne z poparciem powrotu Tuska na stanowisko premiera.

Mateusz Morawiecki podkreślił wagę nadchodzących wyborów, sugerując, że ich wynik diametralnie wpłynie na kształt Polski. Dlatego jego zdaniem Polacy nie brali udziału w tak istotnych wyborach od 1989 roku.

Premier wyraził też przekonanie, że zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje suwerenność i niepodległość Polski. Wyjaśnił, że ewentualne przejęcie władzy przez opozycję mogłoby prowadzić do rozległych sporów między partiami w koalicji, a także konfliktów z prezydentem. W dłuższej perspektywie premier postrzega to jako źródło chaosu, braku bezpieczeństwa, subordynacji Polski wobec Berlina i Brukseli, akceptacji nielegalnych migrantów, wyprzedaży polskich zasobów za bezcen oraz podniesienia wieku emerytalnego.

A w odpowiedzi na pytanie dotyczące priorytetów Prawa i Sprawiedliwości w kolejnej kadencji Sejmu, premier odparł, że liczą się trzy kwestie: bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Elżbieta R., kandydatka KO do Sejmu, aresztowana pod zarzutem pomówienia funkcjonariusza (i.pl)

Jarosław Kaczyński w Ostrowcu Świętokrzyskim: Lasy Państwowe są własnością całego narodu (i.pl)