w

Dyrektorka szpitala w Zakopanem usłyszała zarzuty za wypłacenie prawie 5 mln zł premii (www.bankier.pl)

Dyrektorka Szpitala Powiatowego w Zakopanem usłyszała zarzuty dotyczące niegospodarności finansowej i wydawania poleceń poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Prokuratura oskarża ją o wypłacenie prawie 5 mln zł premii pracownikom, przy wykorzystaniu fałszywych faktur. Zarzuty te dotyczą okresu między 2015 a 2019 rokiem.

Prokuratura twierdzi, że dyrektorka szpitala wprowadziła nieformalny system przyznawania nagród pracownikom medycznym zatrudnionym na umowy cywilnoprawne. System polegał na tym, że pracownicy otrzymywali informacje o przyznaniu im nagrody, po czym wystawiali fikcyjne faktury lub rachunki VAT za nieistniejące usługi medyczne. W rzeczywistości nie świadczyli oni żadnych dodatkowych usług, otrzymując wynagrodzenie jedynie z tytułu swoich standardowych umów.

Dyrektorka szpitala stanowczo zaprzeczyła tym zarzutom, uważając je za absurdalne. Podkreśliła, że pracownicy uważali te dodatkowe świadczenia finansowe za swoje zasłużone uprawnienia. Co więcej, wskazała na zbieżność nazwiska autora komunikatu prokuratury z lokalnym politykiem. Zasugerowała, że może to nie być przypadkowe i że polityk ten dążył do zmiany na stanowisku dyrektora szpitala.

Prokuratura odpowiedziała na te oskarżenia, nazywając je kłamstwem i utrzymując swoje stanowisko w sprawie zarzutów. Dyrektorka Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Regina Tokarz, podkreślała również swoje wcześniejsze osiągnięcia, przekształcając szpital z bankruta w placówkę o dodatnim wyniku finansowym. Za to osiągnięcie została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Sprytna metoda na oszustwa online przyniosła obywatelowi Ukrainy 55 tys. zł zysku (www.lublin112.pl)

Dwóch obywateli Ukrainy wjechało na rowerach na trasę Rajdu Śląska. Policja nie szczędziła mandatów (regiony.tvp.pl)