w

Sprytna metoda na oszustwa online przyniosła obywatelowi Ukrainy 55 tys. zł zysku (www.lublin112.pl)

Pewien obywatel Ukrainy opracował sprytny sposób na oszustwa, które dotknęły kilkanaście osób. I prawdopodobnie jest to tylko czubek góry lodowej. Działania oszusta polegały na fałszowaniu etykiet firm kurierskich, co pozwoliło mu uniknąć płacenia za zamówiony sprzęt elektroniczny o łącznej wartości ponad 55 tysięcy złotych.

Oszustwo rozpoczynało się od kontaktu ze sprzedawcami, którzy oferowali swoje produkty na popularnym serwisie internetowym.

Obywatel Ukrainy udawał pozornie uczciwego klienta, który zainteresowany jest zakupem kosztownego sprzętu elektronicznego. Następnie w mailowej korespondencji wyrażał chęć zakupu, stawiając warunek, że zamówienie miało być dostarczone za pobraniem. Ukrainiec tłumaczył sprzedawcom, że obawia się oszustw internetowych i chce uniknąć ryzyka. Jednak, aby nie obciążać sprzedającego kosztami, proponował, że sam pokryje opłatę za kuriera.

Po uzyskaniu niezbędnych danych od sprzedawcy, które były potrzebne do zamówienia usługi w firmie kurierskiej, oszust modyfikował etykietę przesyłki. Sprzedawcy, nie mając powodów do podejrzeń, drukowali tę zmienioną etykietę, naklejali ją na opakowanie i wysyłali zamówienie. Niestety, nigdy nie otrzymywali pieniędzy za sprzedany sprzęt.

Kiedy poszkodowani kontaktowali się z firmą kurierską, okazywało się, że etykiety zostały podmienione. Śledztwo w tej sprawie zostało podjęte przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą z KMP w Lublinie oraz kryminalnych z KWP w Lublinie.

Podejrzanemu postawiono zarzuty oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadal jest w toku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kryzys kolejowy w Lubuskiem: Samorządowcy i mieszkańcy oburzeni z powodu opóźnień i braku kursów (gazetalubuska.pl)

Dyrektorka szpitala w Zakopanem usłyszała zarzuty za wypłacenie prawie 5 mln zł premii (www.bankier.pl)