w

Drugi atak niedźwiedzia na Słowacji w ostatnich dniach. Zwierzę zraniło pięć osób na ulicach miasta (zakopane.naszemiasto.pl)

W słowackiej miejscowości Liptowski Mikulasz miały miejsce dramatyczne sceny, podczas których niedźwiedź zaatakował mieszkańców. W trakcie ataku pięć osób zostało rannych, w związku z czym rozpoczęto obławę na niedźwiedzia.

Niedźwiedź został zauważony niedaleko lokalnego centrum handlowego, gdzie zaczął gonić przechodniów po ulicach, szybko powodując panikę wśród mieszkańców. Nagrania udostępnione w internecie ukazują, jak zwierzę atakuje przypadkowych przechodniów.

W wyniku ataku niedźwiedzia obrażenia odniosło pięć osób; 10-letnia dziewczynka, dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Władze miasta podjęły działania kryzysowe, ogłaszając stan nadzwyczajny. Ponadto, zaapelowały też do mieszkańców o zachowanie ostrożności i informowanie o obecności niedźwiedzia.

Władze podjęły działania mające na celu eliminację agresywnego zwierzęcia, angażując personel kryzysowy oraz Ministerstwo Środowiska Republiki Słowackiej. Powodem jest fakt, że po ataku niedźwiedź uciekł do lasu.

Jest to już drugi atak niedźwiedzia na Słowacji w ostatnich dniach. W piątek gonił dwójkę turystów w Niżnych Tatrach. W efekcie zginęła Białorusinka, która podczas ucieczki spadła ze stromej skarpy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

20 marca rolnicy będą protestować w Malborku (dziennikbaltycki.pl)

Piknikowy protest rolników i myśliwych w Katowicach. Około 200 osób i 50 ciągników na ulicach (dziennikzachodni.pl)