w

Piknikowy protest rolników i myśliwych w Katowicach. Około 200 osób i 50 ciągników na ulicach (dziennikzachodni.pl)

W najbliższą środę rolnicy i myśliwi z województwa śląskiego zaplanowali strajk w okolicach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Protesty spowodują utrudnienia w ruchu ulicznym w godzinach 5:00-19:00. Rolnicy planują protest piknikowy, podczas którego będą rozdawać też polskie produkty i prowadzić akcję edukacyjną.

Według informacji Urzędu Miejskiego w Katowicach planowany protest może stworzyć utrudnienia w ruchu drogowym, ponieważ na ulicach pojawi się około 200 osób i 50 ciągników. Organizatorzy zamierzają zablokować główne ulice i wprowadzić blokady tymczasowe w godzinach porannych i popołudniowych.

Protest będzie dość nietypowy, ponieważ przybierze formę pikniku. Oprócz blokowania dróg rolnicy będą rozdawać polskie produkty rolno-spożywcze i prowadzić działania edukacyjne, aby pokazać społeczeństwu wartość tych produktów. W tym celu przygotowują scenę na ulicy Jagiellońskiej. Będą też przemieszczać się po mieście, edukując pieszych i kierowców.

Rolnicy deklarują, że chcą zachować pokojowy charakter protestu i unikać starć z siłami porządkowymi. I nie zamierzają też przerwać strajku, dopóki nie usłyszą, że ich postulaty zostały w pełni uwzględnione.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Drugi atak niedźwiedzia na Słowacji w ostatnich dniach. Zwierzę zraniło pięć osób na ulicach miasta (zakopane.naszemiasto.pl)

Nielegalnie przerabiali domy jednorodzinne na „mikrokawalerki” w Krakowie (www.polsatnews.pl)