w

Droga krzyżowa na Krupówkach zgromadziła setki wiernych (zakopane.naszemiasto.pl)

W niedzielę wieczorem przez zakopiańskie Krupówki przeszła droga krzyżowa z dużym drewnianym krzyżem. Wydarzenie zgromadziło kilkuset osób, reprezentowanych przez różne grupy społeczne.

Wierni rozpoczęli pielgrzymkę z sanktuarium Najświętszej Rodziny, niosąc ze sobą duży drewniany krzyż. W pielgrzymce udział brali księża, zakonnice, mieszkańcy miasta, turyści, a także harcerze, którzy oświetlali drogę pochodniami.

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej zablokowali ruch samochodowy w Zakopanem, aby zapewnić pielgrzymce bezpieczne przejście. Warto zaznaczyć, że podczas pochodu na każdej z 14 stacji czytano rozważania dotyczące błogosławionej Rodziny Ulmów.

Tradycja drogi krzyżowej sięga średniowiecza i rozpowszechniła się dzięki działalności Franciszkanów. Natomiast obecna forma 14 stacji została wprowadzona w XVIII wieku przez św. Leonarda z Porto Maurizio.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Śmiertelny wypadek między Dretyniem a Miastkiem. Zderzenie czołowe dwóch osobówek (dziennikbaltycki.pl)

Pociąg Kolei Śląskich wjechał w drzewo leżące na torach. Ewakuacja 105 pasażerów (dziennikzachodni.pl)