w

Pociąg Kolei Śląskich wjechał w drzewo leżące na torach. Ewakuacja 105 pasażerów (dziennikzachodni.pl)

Pociąg Kolei Śląskich, który podróżuje na linii S7 Katowice-Racibórz, uderzył w drzewo leżące na torowisku. Do zdarzenia doszło 23 marca, na odcinku między Mikołowem a Katowicami-Piotrowicami. Kolizja spowodowała wybicie szyb w pociągu. Ewakuowano 105 pasażerów.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w sobotę na trasie Katowice-Racibórz, gdzie pociąg Kolei Śląskich uderzył w drzewo, które spadło na tory w wyniku gwałtownej burzy. Pomimo uszkodzeń taboru, wszystkich 105 pasażerów zostało bezpiecznie ewakuowanych.

Należy zaznaczyć, że kolizja wydarzyła się na trudno dostępnym terenie leśnym, co utrudniło usuwanie drzewa przez pojazd sieciowy. Ponadto, w trakcie prac nadeszła burza z gradobiciem. Z uwagi na prace służb ruch na tym odcinku został całkowicie wstrzymany.

Po przywróceniu napięcia sieciowego skład wolnym ruchem dojechał do stacji Katowice Ligota, gdzie na pasażerów czekały autobusy zastępcze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Droga krzyżowa na Krupówkach zgromadziła setki wiernych (zakopane.naszemiasto.pl)

Zaginął promieniotwórczy defektoskop w Krakowie. Władze apelują o zachowanie ostrożności (cowkrakowie.pl)