w

Dr Lucyna Kulińska trafiła do sądu za rzekome zniesławienie Isajewa (kresy.pl)

Dr Lucyna Kulińska, znana historyk i aktywistka kresowa, została oskarżona o rzekome zniesławienie kontrowersyjnego aktywisty ukraińskiego, Igora Isajewa. Stanęła przed sądem w trybie prywatnoskargowym.

Sprawa dotyczyła wpisu doktor Kulińskiej na mediach społecznościowych, w którym skrytykowała Isajewa, który poczuł się zniesławiony jej słowami. Kulińska zaznaczyła, że głosiciele chwały morderców Polaków są w Polsce traktowani bezkarnie, wskazując m.in. na Isajewa, który nazwał Polaków zwierzętami.

Pierwsza rozprawa odbyła się 5 kwietnia w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia. Kulińska wnioskowała o przeniesienie procesu do Krakowa, ale sąd nie przychylił się do jej prośby.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 3 czerwca. Kulińska podkreśla, że jest to próba jej zdyskredytowania, a także atak na środowiska kresowe i badaczy ludobójstwa na Wołyniu, jakiego dopuścili się Ukraińcy.

W 2016 r. Isajew skrytykował politykę Polski ws. Wołynia, twierdząc, że Polacy robią z ofiar męczenników i dopuszczają się manipulacji w kwestii ludobójstwa. Natomiast upamiętnianie Polaków, którzy zginęli podczas tej masakry, uważa za przejaw ukrainofobii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Alarm bombowy w Wojskowej Akademii Technicznej. Przeprowadzono ewakuację i zamknięto budynki (cyberdefence24.pl)

Domagała się odszkodowania za zniszczenie płotu. Otrzymała 3 mln zł kary (www.polsatnews.pl)