w

Dofinansowanie w ramach programu rządowego in vitro przyciąga wiele par (www.rmf24.pl)

Rządowy program dofinansowania in vitro, który ruszył z dniem 1 czerwca, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. W ramach programu parom, które starają się o dziecko, przysługuje refundacja procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Klinika Vitrolive w Szczecinie zanotowała już ponad 50 zgłoszeń, z czego 30 par przeszło już wstępne etapy kwalifikacji.

Program obejmuje pary, które przez co najmniej rok borykają się z bezskuteczną walką z niepłodnością. Dla wielu osób oczekiwanie na rządową pomoc finansową było bardzo istotne, co można było wyraźnie dostrzec jeszcze przed wprowadzeniem programu.

Pierwszych potwierdzonych ciąży z tego programu można spodziewać się latem bieżącego roku. Procedura – od kwalifikacji do testu ciążowego – trwa zazwyczaj około dwóch miesięcy. Aczkolwiek dofinansowanie obejmuje również pary z wcześniej zamrożonymi zarodkami.

Nowy program ma rozszerzone kryteria wiekowe, obejmując kobiety do 42. roku życia, w tym pacjentki z niską rezerwą jajnikową.

Rządowy program może też ujawnić zakres problemu niepłodności wśród młodszych kobiet. Jest to ważne, ponieważ dotąd dostęp do in vitro był ograniczony głównie dla par starszych. Prof. Kurzawa podkreśla, że pomoc dla młodych par jest kluczowym elementem programu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ochroniarz ambasadora Rosji w Polsce chciał zabić nożem Roberta Bąkiewicza (tvmn.pl)

Trzej mężczyźni wyciągnęli małżeństwo z samochodu i pobili. Policja opublikowała ich wizerunki (miejscawewroclawiu.pl)