w

Cudzoziemcy w Polsce. Brak znajomości języka polskiego wśród lekarzy może prowadzić do poważnych problemów (bezprawnik.pl)

Masowa migracja cudzoziemców do Polski sprawia, że obcokrajowcy znajdują pracę w różnych zawodach. Problem w tym, że nie wszystkie z tych osób znają dobrze język polski. Trudności z polską mową mają nawet kierowcy Ubera i lekarze. W przypadku niezrozumienia między lekarzem a pacjentem może łatwo dojść do tragedii.

Napływ obcokrajowców do Polski, w tym Ukraińców, zmienia krajobraz społeczny naszego kraju. Natomiast liczba zarejestrowanych cudzoziemców osiągnęła już ponad milion. Większość z obcokrajowców koncentruje się głównie na życiu w dużych miastach.

Wymóg znajomości języka polskiego dla obcokrajowców, zwłaszcza lekarzy i kierowców Ubera, stał się ostatnio przedmiotem debaty.

Nowe zasady, które mówią, że kierowcy Ubera muszą mieć polskie prawo jazdy, wywołują dyskusje, ponieważ mogą spowodować podwyżki cen. Ponadto, brak znajomości języka polskiego ma też znaczenie w komunikacji między klientem a kierowcą, zwłaszcza w przypadku sporów.

Natomiast brak jasnych wymagań językowych dla lekarzy z innych krajów może utrudnić komunikację z pacjentami, co może prowadzić do błędów diagnostycznych lub leczniczych. Co więcej, może to również wpłynąć na zaufanie pacjentów do opieki medycznej oraz jakość świadczonych usług zdrowotnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

  1. A skąd, a po co im język polski, wyleczą to co sobie wymyślą. Przecież ich dokumenty posiadania medycznego wykształcenia też są kupione na bazarze więc to nie ma znaczenia już czy znają ten polski. Polacy to naród podludzi w polsce więc jest w pytę. Głosujmy na PIS i PO z lewicą aby było jeszcze ciekawiej – powiedzmy szczerze bardziej różnorodnie.

„Bezpieczny Kredyt 2%”. Korzyści dla wybranych, wzrost cen dla pozostałych (forsal.pl)

Dwa wypadki pod Lubinem z udziałem radiowozu, skutera i trzech osobówek (gazetawroclawska.pl)