w

„Bezpieczny Kredyt 2%”. Korzyści dla wybranych, wzrost cen dla pozostałych (forsal.pl)

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” ożywił rodzimy rynek nieruchomości, na czym skorzystało ponad 27 tys. kredytobiorców. Jednakże reszta rynku zmaga się z efektami ubocznymi tego programu, jakimi są wzrosty cen mieszkań.

Rozpoczęcie programu w trzecim kwartale tego roku przyniosło lawinowy wzrost zainteresowania zakupem nieruchomości. Liczba aktywnych klientów dwukrotnie przewyższyła analogiczny okres w 2022 roku.

Od lipca do końca października z programu „Bezpieczny Kredyt 2%” skorzystało już ponad 27 tysięcy osób. A to z kolei przyczyniło się do wzrostu cen mieszkań, szczególnie na rynku deweloperskim.

„Bezpieczny Kredyt 2%” wywołał zmiany w zachowaniach klientów na rynku nieruchomości. Z jednej strony program przyczynił się do zmniejszenia odsetka klientów inwestujących w nieruchomości w celach inwestycyjnych. Jednakże z drugiej zauważa się wzrost aktywności wśród młodszych osób, które kupują mieszkania, a także tych, które planują swój pierwszy zakup.

Mimo korzyści oferowanych przez „Bezpieczny Kredyt 2%” dla wybranych beneficjentów, wzrost cen nieruchomości staje się wyzwaniem dla wszystkich uczestników rynku, szczególnie pod względem nierówności w dostępie do zasobów mieszkaniowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. Wprowadzanie jakiś obiecanek , a usypiać już tych co mają. Jedyny efekt tego bezpiecznego kredytu jest to,że mieszkania podrożały o różnice w spłacie. Niech to państwo nie daje, ale i nie zabiera tak nachalnie. Chyba każdy się szczyci jak to spadła inflacja , to co z oprocentowaniem??

Marcin Kierwiński ujawnia ogromne koszty ochrony Jarosława Kaczyńskiego (businessinsider.com.pl)

Cudzoziemcy w Polsce. Brak znajomości języka polskiego wśród lekarzy może prowadzić do poważnych problemów (bezprawnik.pl)