w

Budowa nowego schroniska PTTK na Hali Kondratowej. Lepsze warunki pobytu i eko-ogrzewanie (zakopane.naszemiasto.pl)

Stare schronisko na Hali Kondratowej w Tatrach zostało już rozebrane, a w jego miejscu powstaje nowy budynek. Liczba miejsc noclegowych w nowym obiekcie pozostanie bez zmian, ale za to pojawi się ekologiczne źródło ogrzewania i poprawią się warunki pobytu.

Po zakończeniu rozbiórki starego schroniska rozpoczęto budowę nowego obiektu, który powstaje na tym samym miejscu. Będzie to najmniejsze schronisko w polskich Tatrach, z 20 miejscami noclegowymi.

Stare schronisko ogrzewane było piecem węglowym, podczas gdy nowy budynek będzie ocieplony, a zamiast tradycyjnego pieca zostaną zamontowane ekologiczne źródła ogrzewania. Ponadto, budynek będzie murowany i obłożony drewnem pochodzącym z rozbiórki starego schroniska, aby zachować wygląd elewacji.

Na czas remontu przed obiektem ustawiono punkt gastronomiczny, oferujący jedzenie i ciepłe napoje. Co więcej, dostępne są także peleryny przeciwdeszczowe dla turystów.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest przed wakacjami 2025 r.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Włamanie do paczkomatu DHL w Gdyni. Złodzieje otworzyli 53 skrytki (www.trojmiasto.pl)

Nowa ścieżka rowerowa w Katowicach jest już dostępna. 1,2 km drogi za ponad 5,5 mln zł (www.infokatowice.pl)