w

Spór o zamkniętą pracownię krawiectwa w Poznaniu. ZKZL wymaga od właścicielki spłaty za okresy po zakończeniu działalności (gloswielkopolski.pl)

W Poznaniu trwa spór o lokal ZKZL, gdzie przez blisko 30 lat działała pracownia krawiectwa miarowego. Pomimo że firma została zamknięta, ZKZL nadal żąda spłaty za okresy, gdy właścicielka już nie korzystała z obiektu. Jak na tę chwilę dług ten wynosi już ok. 20 tys. zł.

Pracownia krawiecka przy ul. Taczaka istniała przez 60 lat, a po śmierci właścicielki działalność kontynuowała Elżbieta Sobańska. Lokal ten stał się dla niej wyjątkowym miejscem, gdzie wychowywała się od dziecka. Ponadto, w czasie pandemii koronawirusa pracownia angażowała się w szycie maseczek dla szpitali i służb miejskich. Ten krok pozwolił nawiązać wartościowe relacje z klientami i zwiększyć swoją renomę.

ZKZL twierdzi, że nie wpłynęło do nich wypowiedzenie od właścicielki lokalu

W grudniu 2021 roku Sobańska złożyła wypowiedzenie i wniosek o nowego najemcę, jednak ZKZL nie wydało oficjalnej decyzji w tej sprawie. Brak odpowiedzi oraz unikanie kontaktu ze strony ZKZL utrudniało rozwiązanie sporu.

Elżbieta Sobańska podkreśla, że standardowa umowa między nią a ZKZL przewidywała trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Twierdzi, że termin ten już upłynął, a czynsz został pokryty z wniesionej wcześniej kaucji. Spółka jednak neguje, że kiedykolwiek otrzymała wypowiedzenie.

ZKZL przedstawia odmienne stanowisko, powołując się na orzeczenia sądowe, które rzekomo opowiadają się po stronie spółki. Łukasz Kubiak z ZKZL podkreśla, że mimo istnienia orzeczeń, spotkanie z Elżbietą Sobańską ma na celu rozwiązanie sporu w bardziej empatyczny sposób.

Elżbieta Sobańska również twierdzi, że chciała przekazać lokal innej osobie, jednak ZKZL domagało się najpierw zwrotu lokalu, aby potem rozważyć nowego najemcę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

DB Port Szczecin wznosi nową suwnicę o wysokości 70 metrów i wadze 1200 ton (gs24.pl)

Bielany Wrocławskie miejscem nielegalnych wyścigów ulicznych. Niebezpieczną zabawę przerwali policjanci (gazetawroclawska.pl)