w

Bezpłatny program badań klatki piersiowej dla mieszkańców Zakopanego (zakopane.naszemiasto.pl)

Mieszkańcy Zakopanego będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego programu badań klatki piersiowej w celu wczesnego wykrywania raka płuc. Badania będą przeprowadzane przez Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem.

Program badań jest związany z profilaktyką i wczesnym wykrywaniem raka płuc. Zakopiański urząd miasta informuje, że w ramach programu mieszkańcy będą mogli bezpłatnie poddać się badaniom niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej. Ponadto, będzie też okazja skonsultowania się z lekarzem torakochirurgiem, który wyda zalecenia dotyczące dalszego postępowania dla pacjenta i lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Jak skorzystać z bezpłatnego programu badań klatki piersiowej

Badania są przeznaczone dla mieszkańców miasta Zakopane, którzy są zameldowani na pobyt stały lub czasowy od co najmniej roku. Program jest dostępny dla osób w wieku od 55 do 74 lat, które mają pozytywny wywiad tytoniowy.

Ażeby skorzystać z badań, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Osoby zainteresowane mogą tego dokonać, dzwoniąc pod numery telefonu: 603 084 846 lub 18 20 150 45 wew. 133 lub 180 od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 15:00. Albo można zarejestrować się osobiście, składając wizytę w szpitalu. Program będzie realizowany od 1 września do 30 listopada 2023 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zmiany w organizacji ruchu z powodu przebudowy infrastruktury drogowej na ul. Popiełuszki (kurierlubelski.pl)

Czy wybuch gazu przy katowickich szkołach wpłynie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego? (dziennikzachodni.pl)