w

Zmiany w organizacji ruchu z powodu przebudowy infrastruktury drogowej na ul. Popiełuszki (kurierlubelski.pl)

Na ul. Popiełuszki zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które spowodowane są przebudową infrastruktury drogowej. Czas trwania prac uzależniony jest od zakończenia inwestycji.

Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza poinformowała, że na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Głowackiego pozostanie nieczynna.

Obecnie trwają prace nad przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki z Głowackiego. Modernizowana jest również sieć ciepłownicza. Powstały też chodniki i zjazdy po południowej stronie ul. Popiełuszki, a obecnie prace przebiegają po stronie północnej.

Ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej zostanie wyposażona w nową nawierzchnię, a skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego zostanie przebudowane. Do Systemu Zarządzania Ruchem zostanie też włączona odnowiona sygnalizacja świetlna, aby poprawić bezpieczeństwo i wygodę jazdy.

Prace remontowe obejmą również wykonanie chodników z kostki brukowej na nieodnowionych dotychczas fragmentach oraz budowę kanału technologicznego. Zmiany dotkną także infrastrukturę przystankową. Przystanek, który teraz znajduje się na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, zajmie miejsce za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 4,7 mln zł i jest realizowany przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prace drogowe na ul. Popiełuszki są częścią większego projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Montaż tężni solankowej w Parku Tysiąclecia powoli dobiega końca (zielonagora.naszemiasto.pl)

Bezpłatny program badań klatki piersiowej dla mieszkańców Zakopanego (zakopane.naszemiasto.pl)