w

Czy wybuch gazu przy katowickich szkołach wpłynie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego? (dziennikzachodni.pl)

W styczniu 2023 roku doszło do tragicznego wybuchu gazu przy ul. Bednorza w Katowicach. Eksplozja spowodowała śmierć dwóch osób, jednocześnie dokonując uszkodzeń kościoła i dwóch pobliskich szkół. Czy to wydarzenie wpłynie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego?

Wybuch gazu na plebanii przy ul. Bednorza w Katowicach był przyczyną dwóch przypadków śmiertelnych. Ponadto, siła wybuchu uszkodziła również pobliski kościół i dwie szkoły: jedną z nich jest Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J. Rymera, a drugą Szkoła Podstawowa nr 55 Specjalna.

Na szczęście, wydarzenie nie wpłynie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Remont jest już prawie zakończony, a sale szkolne przygotowane są na przyjęcie uczniów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku młodzież rozpocznie naukę bez przeszkód, pierwszy raz pojawiając się na placu szkolnym 4 września.

Warto przypomnieć, że w akcji ratunkowej po wybuchu gazu udział brało około 200 strażaków. Tragiczne zdarzenie sprawiło, że dwie kobiety zginęły pod gruzami, a kilka osób odniosło obrażenia. Natomiast budynek plebanii został prawie całkowicie zniszczony.

Wybuch gazu nastąpił podczas ferii zimowych, dlatego w pobliskich szkołach nikogo nie było. Ponadto, władze zadecydowały, że w poniedziałek (30 stycznia) dzieci i młodzież pozostaną w domach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Bezpłatny program badań klatki piersiowej dla mieszkańców Zakopanego (zakopane.naszemiasto.pl)

Małgorzata Wassermann krakowską jedynką PiS na liście wyborczej (gazetakrakowska.pl)