w

Beata Szydło zachęca Polaków do udziału w referendum, aby nie pozwolić na pakt migracyjny w Polsce (i.pl)

Europosłanka i była premier Beata Szydło wyraziła sprzeciw wobec migracyjnego planu Unii Europejskiej, twierdząc, że jest on inicjowany przez Niemcy i Francję. Szydło nawoływała do podjęcia przeciwdziałań wobec tego planu, jednocześnie zachęcając do udziału w referendum.

Większość ambasadorów krajów UE zaakceptowała rozporządzenie kryzysowe dotyczące migracji jako część paktu migracyjno-azylowego. Z kolei Polska i Węgry wyraziły jawny sprzeciw wobec tych działań. A trzy inne kraje wstrzymały się od głosu.

Podczas rozmowy w radiu Jedynka była premier zaznaczyła, że rząd Polski wyraźnie odrzuca pakt migracyjny, a także odmawia przyjmowania nielegalnych migrantów i płacenia za ich pobyt. Szydło krytykowała brak solidarności innych państw, zwłaszcza Niemiec, które forsują niekorzystne rozwiązania. Z tego powodu uważa, że pakt tylko pogorszy problem migracyjny.

Szydło dodała, że Polacy mogą przeciwdziałać negatywnym skutkom paktu migracyjnego, uczestnicząc w referendum. Akcentowała znaczenie tego referendum jako narzędzia wprowadzenia lepszych regulacji i wzoru dla innych krajów UE. Polska może pokazać innym krajom, że istnieje potrzeba sprzeciwu i poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Była premier argumentowała, że referendum ma znaczenie nie tylko w kontekście wdrożenia bardziej korzystnych regulacji, ale także w kształtowaniu opinii innych państw. Polska będzie dążyć do udowodnienia, że proponowany pakiet jest nieodpowiedni i przedstawi alternatywne propozycje.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Mieszkańcy śląskich miast odczuli silne wstrząsy w środku nocy (dziennikzachodni.pl)

Nowy spot PiS o forsowaniu paktu migracyjnego w Parlamencie Europejskim (i.pl)