w

Mieszkańcy śląskich miast odczuli silne wstrząsy w środku nocy (dziennikzachodni.pl)

Ostatnia noc dostarczyła mieszkańcom Katowic trochę niepokojących wstrząsów, które objęły obszar Mysłowic, Tychów i pobliskich okolic. Powodem tego zdarzenia był fakt, że krótko po północy w kopalni „Staszic” nastąpił podziemny wstrząs. Warto zaznaczyć, że aktualnie eksploatacja węgla przeprowadzana jest w obszarze uskoku kłodnickiego.

W mediach społecznościowych mieszkańcy Mysłowic, Katowic i Chorzowa donoszą, że 5 października przed godziną 0:30 nastąpił potężny wstrząs. Okazało się, że epicentrum wstrząsu znajdowało się w obszarze uskoku kłodnickiego, czyli obszaru, na którym trwa obecnie eksploatacja węgla.

Rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski, informuje, że wstrząs miał miejsce o godzinie 0:24 w kopalni „Staszic”. Jednakże do sytuacji doszło poza obszarem eksploatacji. A to oznacza, że nie wystąpiło żadne zagrożenie dla pracowników. Z tego względu o poranku kopalnia wznowiła swoją działalność bez żadnych przeszkód.

Według rzecznika prasowego wstrząs wystąpił poza obszarem eksploatacji, a prace eksploatacyjne prowadzono około 230 metrów na południe od jego epicentrum. Dzięki temu wszyscy górnicy, którzy w tym czasie przebywali pod ziemią, przeszli przez incydent bez żadnych obrażeń.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mołdawianin i Ukrainiec staną przed sądem za zabójstwo 23-letniego mieszkańca Krakowa (lovekrakow.pl)

Beata Szydło zachęca Polaków do udziału w referendum, aby nie pozwolić na pakt migracyjny w Polsce (i.pl)