w

Beata Szydło poruszyła kwestię bezpieczeństwa Polski na spotkaniu w Poroninie (zakopane.naszemiasto.pl)

Beata Szydło, europoseł Prawa i Sprawiedliwości oraz była premier RP, podkreśliła na spotkaniu w Poroninie znaczenie szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym wojskowego, energetycznego, gospodarczego i rodzinnego.

Spotkanie zgromadziło sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańców Poronina oraz lokalnych polityków, w tym kandydatów na nadchodzące wybory parlamentarne. Wśród uczestników byli również obecni parlamentarzyści, w tym posłanka Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz poseł Edward Siarka – wiceminister klimatu i środowiska.

Beata Szydło zachęcała mieszkańców Poronina do uczestnictwa w różnych rodzajach wyborów, w tym parlamentarnych i samorządowych, a także w wyborach do europarlamentu. Ponadto, apelowała o udział w referendum, które odbywać się będzie równocześnie z wyborami parlamentarnymi.

W kontekście referendum Szydło omawiała kwestie przyjmowania nielegalnych migrantów i podniesienia wieku emerytalnego, odnosząc się do zmiany postawy opozycji po wyborach. W ten sposób europoseł odpowiedziała na trzecie pytanie w referendum, które dotyczyło ochrony granic i suwerenności Polski w Unii Europejskiej.

Beata Szydło podkreśliła wagę wyborów parlamentarnych i eurowyborów dla polskiej suwerenności. Zwróciła też uwagę na dążenie do federalizacji Europy oraz naruszanie traktatów unijnych przez polityków niemieckich i francuskich.

Na zakończenie była premier zaapelowała o oddanie głosów na kandydatów Zjednoczonej Prawicy, dodając żartobliwie, że w przypadku zdobycia dziewięciu mandatów w okręgu nowosądecko-podhalańskim, zorganizuje wielką potańcówkę na Podhalu.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W Lublinie odbył się V Marsz Równości pod hasłem „Europejska Stolica Równości” (kurierlubelski.pl)

Wizyta premiera w Katowicach: Morawiecki ogłosił skład listy dla okręgu wyborczego nr 31 (dziennikzachodni.pl)