w

W Lublinie odbył się V Marsz Równości pod hasłem „Europejska Stolica Równości” (kurierlubelski.pl)

Minionej soboty odbył się piąty Marsz Równości w Lublinie, zatytułowany „Europejska Stolica Równości”. Organizatorzy podkreślali potrzebę realnej polityki, która gwarantuje bezpieczeństwo i równość praw dla wszystkich obywateli, zwłaszcza tych o odmiennych orientacjach i ekspresjach płciowych. Celem organizatorów jest stworzenie kraju, gdzie dzieci akceptowane są bez względu na swoją tożsamość.

W trakcie marszu podkreślono, że tytuł „Europejskiej Stolicy Młodzieży” jest okazją dla Lublina, aby miasto mogło udowodnić, że prawa człowieka nie są tylko pustymi sloganami. Walka polega na tym, aby orientacja seksualna i ekspresja płciowa nie były źródłem odrzucenia w szkole czy pracy. Marsz Równości promował prawo do życia bez nienawiści i ostracyzmu, z myślą o tych, którzy cierpią z powodu braku zrozumienia.

Hasło „Europejska Stolica Równości” nie było jedynie frazą, ale wyrazem nadziei na społeczeństwo, w którym małżeństwa są akceptowane niezależnie od płci partnerów, a różnorodność ekspresji płciowej nie budzi niechęci. Organizatorzy podkreślili, że Lublin, mimo swojej konserwatywnej reputacji, może stać się awangardowy i progresywny.

O bezpieczeństwo uczestników marszu i mieszkańców miasta dbali funkcjonariusze policji. Dzięki temu Marsz Równości przebiegł bez zakłócania porządku publicznego ani łamania prawa. Policjanci skupili się na kierowaniu ruchem drogowym oraz utrzymywaniu ładu i porządku w trakcie wydarzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza pełną listę kandydatów do Sejmu i Senatu z województwa lubuskiego (gazetalubuska.pl)

Beata Szydło poruszyła kwestię bezpieczeństwa Polski na spotkaniu w Poroninie (zakopane.naszemiasto.pl)