w

Wizyta premiera w Katowicach: Morawiecki ogłosił skład listy dla okręgu wyborczego nr 31 (dziennikzachodni.pl)

Dnia 2 września premier Mateusz Morawiecki z Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Katowice, gdzie miała miejsce pierwsza konwencja wyborcza partii w trakcie kampanii wyborczej. Wydarzenie to było bardzo istotne, ponieważ premier ogłosił skład listy wyborczej dla okręgu wyborczego nr 31, obejmującego Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński. Region ten ma duże znaczenie, ponieważ do zdobycia jest aż 12 mandatów.

W swoim przemówieniu premier Morawiecki przedstawił swoją wizję rozwoju Śląska i Polski, akcentując zobowiązanie do walki z biedą, bezrobociem oraz umowami ze stawką 5 zł na godz. Podkreślił, że głównym celem jest stworzenie ze Śląska najpotężniejszą część Polski pod względem infrastruktury, przemysłu i jakości życia mieszkańców.

Morawiecki poruszył również kwestię różnic między swoją partią a największą partią opozycyjną, zwłaszcza w kontekście referendów. Wyraził swoje zdanie na temat czterech pytań referendalnych i przekonywał, że Polska nie boi się demokracji, tylko wręcz przeciwnie, demokratyczne wybory są kwestią kluczową.

Nawiązując do historycznych Powstań Śląskich, premier podkreślił odwagę regionu oraz związki z tradycjami walki. Ponadto, przedstawił osiągnięcia swojego rządu, w tym programy społeczne, wzmacnianie obronności Polski oraz rozwijanie infrastruktury.

Na zakończenie konwencji Morawiecki ogłosił skład listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości dla okręgu nr 31, gdzie obok jego nazwiska znaleźli się kandydaci jak m.in. Michał Wójcik, Marek Wesoły, Dorota Tobiszowska i Jerzy Polaczek. Wydarzenie w Katowicach stanowiło ważny moment w kampanii wyborczej, podkreślając zaangażowanie partii w wybory do Sejmu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Beata Szydło poruszyła kwestię bezpieczeństwa Polski na spotkaniu w Poroninie (zakopane.naszemiasto.pl)

Ewa Wachowicz i Sławomir Kowalewski są już małżeństwem! Ceremonię zaślubin w Krakowie utrzymywano w tajemnicy (gazetakrakowska.pl)