w

Bank Światowy: Należy zmniejszyć produkcję żywności pochodzenia zwierzęcego dla dobra klimatu (klimat.rp.pl)

Raport ekspertów Banku Światowego alarmuje, że należy dokonać zmian w rolnictwie w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych. Propozycje obejmują m.in. inwestycje, wsparcie dla krajów rozwijających się, a także zmniejszenie popytu na żywność pochodzenia zwierzęcego.

Raport ekspertów Banku Światowego budzi poważne obawy dotyczące rolnictwa i jego wpływu na zmiany klimatyczne. Wskazuje na konieczność pilnych działań w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, które są głównie generowane przez produkcję żywności. Dlatego też proponuje zmniejszenie popytu na żywność pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu zmaleje presja na środowisko naturalne i pogłębianie się kryzysu klimatycznego.

Szacuje się, że ponad jedna czwarta emisji pochodzi z produkcji żywności, głównie pochodzenia zwierzęcego. Raport twierdzi, że produkcja żywności w skali globalnej odpowiada za ponad 25 proc. emisji gazów cieplarnianych. Ponadto, połowa ziemi nadającej się do zamieszkania wykorzystywana jest w celach rolniczych.

Według ekspertów produkcja żywności musi stać się bardziej zrównoważona i przyjazna dla klimatu. A to oznacza zmianę technologii, praktyk rolniczych oraz nawyków konsumenckich, które obecnie generują znaczną ilość emisji gazów cieplarnianych.

Eksperci wskazują na konieczność podjęcia działań, które pozwolą zmniejszyć globalne emisje o jedną trzecią, nie narażając jednocześnie światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Jest to ogromne wyzwanie, ale jednocześnie konieczne, aby zapewnić zdrową i zrównoważoną planetę dla przyszłych pokoleń.

Ich zdaniem kraje bogate powinny zmniejszyć zapotrzebowanie na żywność pochodzenia zwierzęcego i zwiększyć inwestycje w produkcję niskoemisyjną. Kraje rozwijające się powinny skupić się na zrównoważonych praktykach rolniczych oraz poprawie efektywności produkcji żywności. A najbiedniejsze kraje powinny otrzymać wsparcie w celu ochrony swoich zasobów naturalnych i wprowadzenia bardziej ekologicznych praktyk rolniczych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Były oficer białoruski ostrzega: Nadchodzi atak migrantów na Polskę, a w tłumie szpiedzy rosyjscy (www.gazetaprawna.pl)

Znaleziono ciało zastępcy naczelnika wydziału CBŚP w Kobierzycach pod Wrocławiem (wiadomosci.wp.pl)