w

Były oficer białoruski ostrzega: Nadchodzi atak migrantów na Polskę, a w tłumie szpiedzy rosyjscy (www.gazetaprawna.pl)

W białoruskich lasach grupuje się znaczna liczba migrantów, którzy w najbliższych dniach prawdopodobnie rozpoczną szturm na polską granicę. Opozycjonista Aleksandr Azrau, były oficer białoruskich służb specjalnych, poinformował, że niektóre z tych osób mogą być szpiegami i sabotażystami przebranymi za migrantów.

Ataki migrantów na wschodnią granicę Polski są coraz częstsze – w ostatnim czasie zanotowano wzrost liczby prób jej przekroczenia.

Nacisk migracyjny na granicę uległ zwiększeniu, szczególnie w rejonie chronionym przez podlaski oddział Straży Granicznej. W samym kwietniu odnotowano ponad 5300 prób przekroczenia granicy.

Co więcej, siły OMON-u oraz wagnerowcy, którzy zaangażowani są w akcję przeciwko krajom Unii Europejskiej, organizują nocne przewozy migrantów w pobliże granicy polskiej.

Jak twierdzi Azrau, migranci gromadzeni w obozach, pochodzący głównie z Bliskiego Wschodu, nie biorą udziału w zwykłym przerzucie przez granicę, tylko w czymś bardziej specjalnym. Dowodem na to jest choćby fakt, że białoruskie służby graniczne otrzymały zakaz przeszukiwania migrantów i decydowania o ich losie. Wskazuje to na próbę umieszczenia w tłumie rosyjskich szpiegów i sabotażystów.

W związku z sytuacją premier Tusk zadeklarował nieograniczone zabezpieczanie granicy w celu zachowania bezpieczeństwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Paweł Kozanecki po zawieszeniu wrócił do pracy w kancelarii (www.money.pl)

Bank Światowy: Należy zmniejszyć produkcję żywności pochodzenia zwierzęcego dla dobra klimatu (klimat.rp.pl)