w

Bąkiewicz namalował symbol Polski Walczącej na budynku ministerstwa. Hennig-Kloska oskarża go o wandalizm (wiadomosci.onet.pl)

Robert Bąkiewicz dopuścił się aktu wandalizmu na budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wcześniej oskarżył rząd Donalda Tuska o usuwanie symboli narodowych i krzyży z budynków rządowych. W reakcji na działania premiera Bąkiewicz namalował symbol Polski Walczącej na fasadzie ministerialnego obiektu. W sprawie wypowiedziała się minister Paulina Hennig-Kloska.

Bąkiewicz argumentował, że nowy rząd niszczy polskie wartości, usuwając symbole narodowe i krzyże. Jak twierdzi, minister Hennig-Kloska prawdopodobnie nakazała usunięcie symbolu Polski Walczącej z budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Ponadto uważa, że usunięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy niezłomnych, to również jej sprawka.

W czwartek posłowie PiS interweniowali w sprawie zdjęcia tablicy upamiętniającej żołnierzy wyklętych. Ministerstwo tłumaczyło, że tablica została zdjęta z powodu trwającego remontu. W odpowiedzi Bąkiewicz ogłosił, że teraz nauczy rząd „polskości”, w związku z czym namalował na fasadzie dwa symbole Polski Walczącej. Ponadto, ma też nadzieję, że minister Hennig-Kloska zauważy te znaki, gdy pojawi się w pracy.

Bąkiewicz zachęcał swoich zwolenników do podobnych działań w całej Polsce, a minister Hennig-Kloska podkreśliła, że incydent zostanie zgłoszony odpowiednim służbom. Oskarżyła Bąkiewicza o akt wandalizmu.

Robert Bąkiewicz to były szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który nie zdobył mandatu poselskiego z ramienia PiS w październiku 2023 r. W listopadzie 2023 r. został skazany za atak na aktywistkę Babcię Kasię podczas protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Skazano go na prace społeczne i nawiązkę 10 tys. zł dla aktywistki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Prof. Michał Romanowski: Obajtek może trafić do więzienia na 25 lat (www.money.pl)

Anna Michalska usunięta ze stanowiska rzeczniczki prasowej Straży Granicznej (wiadomosci.gazeta.pl)