w

Anna Michalska usunięta ze stanowiska rzeczniczki prasowej Straży Granicznej (wiadomosci.gazeta.pl)

Anna Michalska, dotychczasowa rzeczniczka prasowa Straży Granicznej, została odwołana ze stanowiska. Ma to związek z jej wypowiedziami dotyczącymi kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Anna Michalska, która 25 stycznia została odwołana z pełnienia funkcji rzeczniczki prasowej Straży Granicznej, była twarzą kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Jak na tę chwilę Michalska pozostaje w szeregach Straży Granicznej jako porucznik, a decyzję o jej przyszłości podejmie Komendant Główny SG.

Dotychczasowe obowiązki Michalskiej przejmie teraz nowy rzecznik Straży Granicznej, kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

W 2021 roku Anna Michalska wzbudziła kontrowersje swoją wypowiedzią na temat grupy ponad 20 imigrantów, którzy przebywali przed placówką Straży Granicznej w Michałowie na Podlasiu. W grupie było też ośmioro dzieci. W rezultacie cała grupa została odstawiona pod granicę przez Straż Graniczną. Z kolei Michalska ironicznie zaznaczyła, że pytania dotyczące „dzieci z Michałowa” to jej ulubiony temat.

Na pytanie o to, czy rodziny z Michałowa zostały odstawione w bezpieczne miejsce, Michalska nie udzieliła konkretnych informacji, podkreślając, że utrzymuje się stan wyjątkowy. Dodała, że osoby zatrzymane znajdują się w ośrodkach i pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej, ale nie ujawniła, gdzie zostały zawrócone.

Anna Michalska wcześniej skomentowała także film „Zielona Granica”, twierdząc, że nie pamięta takiej nagonki na polski mundur.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

9 komentarzy

  1. Niech się cieszy że na Ukrainę do okopów nie została wysłana, chociaż to do końca nie jest pewne, bo na Ukrainie już biorą posłów do okopóz z braku miesa armatniego !! Brawo ! Naszych posłów i senatorów z prezydentem na czele też trzeba koniecznie wysłać na front do okpów ukraińskich to odrazy zaczną inaczaj śpiewać o wojnie !! ☠️

Bąkiewicz namalował symbol Polski Walczącej na budynku ministerstwa. Hennig-Kloska oskarża go o wandalizm (wiadomosci.onet.pl)

21-latek zginął w bójce na wrocławskiej starówce. Zatrzymano dwóch cudzoziemców (wro.city)