w

Awantura w Sejmie. Jakub Rutnicki zniszczył zdjęcie Tuska z Putinem przedstawione przez Jacka Ozdobę (i.pl)

Sejm odwołał ośmiu członków Państwowej Komisji ds. wpływu Rosji na bezpieczeństwo Polski w latach 2007-2022. Podczas obrad sejmowych doszło też do konfliktu między Jackiem Ozdobą z PiS a Jakubem Rudnickim z KO. Incydent nastąpił w momencie, gdy Jacek Ozdoba i Dariusz Matecki pokazali pewne zdjęcie.

W środę parlamentarzyści odwołali osiem osób z Państwowej Komisji ds. badania wpływu Rosji na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w okresie 2007-2022. Zgodnie z polskimi przepisami mianowaniem i odwoływaniem członków tej komisji zajmuje się Sejm RP.

Przed głosowaniem w Sejmie odbyła się debata, w której przedstawiciele poszczególnych ugrupowań wyrażali swoje opinie na temat pracy komisji i jej członków. Na zakończenie dyskusji swoje stanowisko przedstawili ministrowie Paweł Szefernaker i Jacek Ozdoba z nowego rządu Mateusza Morawieckiego.

Jacek Ozdoba skierował swoje słowa w stronę Donalda Tuska, przypominając mu o prowadzonej przez jego rząd polityce resetu z Rosją. Zarzucił mu brak konsekwencji, odnosząc się do zdjęcia, na którym Donald Tusk widnieje z Władimirem Putinem. Wspomniał także o próbach podpisania umowy gazowej do 2037 roku.

W trakcie awantury Jakub Rudnicki zniszczył zdjęcie, o czym Ozdoba poinformował na platformie X, gdzie zamieścił także wspomniane zdjęcie, na którym Tusk i Putin stoją na molo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

W najbliższym czasie na polskim niebie rozbłyśnie zorza polarna (www.polsatnews.pl)

Kontrowersje wokół śmierci Gabriela Seweryna. Projektant wcześniej oskarżał karetkę pogotowia o bezczynność (gazetawroclawska.pl)