w

Alaksandr Łukaszenka: Polska chce zabrać ziemie białoruskie w przypadku porażki Rosji (www.polsatnews.pl)

Alaksandr Łukaszenka oskarżył Polaków o chęć przyłączenia do swojego kraju zachodnich ziem Białorusi – obszarów sięgających aż do Mińska. Według niego Polska ma zamiar wcielić te plany w życie w przypadku ewentualnej porażki Rosji. Ponadto, Łukaszenka przekonuje, że za procesem podziału Białorusi stoi wroga mu opozycja.

Podczas walnego zgromadzenia Białoruskiego Republikańskiego Związku Stowarzyszeń Konsumenckich Łukaszenka ostrzegał przed dywersją i planami opozycji dotyczącymi zachodniej Białorusi. Oskarżał także Zachód, zwłaszcza Polskę, sugerując, że opozycja Białorusi współpracuje z zachodnimi elitami w celu podziału kraju.

Według rzekomego planu Polska miałaby sięgać aż do Mińska, zaś Białorusi przypadłyby ziemie obwodów smoleńskiego, pskowskiego i briańskiego. Łukaszenka stanowczo sprzeciwia się takiemu scenariuszowi, deklarując, że nigdy nie przystanie na takie rozwiązanie. Podkreślił również, że Białoruś nie rości sobie praw do terytoriów należących obecnie do innych państw.

Łukaszenka twierdził, że na granicy z Ukrainą zatrzymano dywersantów planujących zamachy na Białoruś i Rosję. Informacje te zostały uznane za absurdalne przez Ukrainę.

Co więcej, Łukaszenka ogłosił zakończenie operacji antyterrorystycznej, która miała miejsce na południu kraju. Białoruski przywódca poinformował, że w operacji zatrzymano Ukraińców i Białorusinów, którzy mieli przewozić materiały wybuchowe na terytorium Białorusi i Rosji. Nie podano jednak liczby zatrzymanych osób ani szczegółów operacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Ojciec Rydzyk wzbudza kolejne kontrowersje. Chce postawić klasztor przy Muzeum Pamięć i Tożsamość? (www.wprost.pl)

Stany Zjednoczone pogratulowały Polsce zatrzymania Ukraińca, który działał na rzecz Rosji (www.rmf24.pl)