w

Stany Zjednoczone pogratulowały Polsce zatrzymania Ukraińca, który działał na rzecz Rosji (www.rmf24.pl)

Adrienne Watson, rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego, wyraziła uznanie dla polskich organów ścigania za aresztowanie szpiega, który działał na rzecz Rosji. Obywatel Ukrainy planował podpalić budynki w Polsce w ramach współpracy z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa. Zatrzymano go we Wrocławiu.

Adrienne Watson, przedstawicielka Rady Bezpieczeństwa Narodowego, pogratulowała Polsce zatrzymania mężczyzny, który miał zamiar podpalić budynki na terenie kraju, działając na zlecenie służb rosyjskich. Jego aresztowanie to ostrzeżenie dla sabotażystów, którzy wspierają Rosję.

Aresztowanie szpiega miało miejsce we Wrocławiu, gdzie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna był częścią zorganizowanej grupy przestępczej, przygotowującej działania dywersyjne i sabotażowe.

Ukrainiec miał w planach m.in. podpalenia wrocławskich obiektów, mieszczących się blisko infrastruktury o znaczeniu strategicznym. Zatrzymanie nastąpiło 31 stycznia przez funkcjonariuszy ABW, którzy znaleźli w jego bagażu dowody planowanych przestępstw.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Alaksandr Łukaszenka: Polska chce zabrać ziemie białoruskie w przypadku porażki Rosji (www.polsatnews.pl)

Koczowisko Romów przy ul. Lechickiej w Poznaniu stoi pod znakiem zapytania (epoznan.pl)