w

54. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem: Mistrzostwa Podhala w powożeniu, konkursy Fiakra Roku i Śpiewu Pytackiego (zakopane.naszemiasto.pl)

Dnia 18 sierpnia odbyła się 54. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, podczas której zorganizowano Mistrzostwa Podhala w powożeniu. Nie obyło się także bez wyśmienitych konkursów, takich jak Fiakra Roku i Śpiewu Pytackiego. Warto zaznaczyć, że zwycięzcą konkursu Fiakra Roku został Damian Kułach-Maślany.

Prawda jest taka, że tradycyjne zawody konne stanowią stały element otwarcia festiwalu, oddając hołd kulturze i historii górali, dla których konie są nieodłączną częścią dziedzictwa. Uczestniczą w nich nie tylko fiakrzy z Zakopanego, ale także z całego Podhala.

Piątkowe zawody otworzył burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula, który podkreślił także istotne znaczenie koni w góralskich tradycjach. Natomiast modlitwę za zawodników odmówił ksiądz infułat Stanisław Olszówka.

Mistrzostwa Podhala w powożeniu podzielono na różne kategorie

Zawodnicy rywalizowali na torze w konkurencjach czasowych i sprawnościowych, startując w różnych kategoriach zaprzęgów, takich jak pojedyncze, reprezentacyjne, sportowe single i pary. Wygrane przypadły m.in. Andrzejowi Wójtowi, Damianowi Gawlakowi-Socka, Wojciechowi Buckiemu, Bartłomiejowi Chowaniecowi, Katarzynie Górskiej, Norbertowi Żurkowi, Marcinowi Śledziowi i Stanisławowi Śledziowi.

Z kolei w konkursie Śpiewu Pytackiego zwycięstwo odnieśli Jakub Styrczula Salie i Krzysztof Gąsienica-Makowski. Drugie miejsce zajęli Marcin Szeliga i Kacper Śmiałek, a trzecie przypadło Łukaszowi Kosteckiemu i Stanisławowi Kułachowi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Straż Miejska przeprowadziła 650 interwencji drogowych w Katowicach. Funkcjonariusze wykryli 350 przypadków naruszeń przepisów (dziennikzachodni.pl)

Kartuzy: Funkcjonariusz po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu w sklepie spożywczym (dziennikbaltycki.pl)