w

Straż Miejska przeprowadziła 650 interwencji drogowych w Katowicach. Funkcjonariusze wykryli 350 przypadków naruszeń przepisów (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach nieustannie trwa walka z problemem dotyczącym nieprawidłowego parkowania. W sierpniu, w ciągu zaledwie dwóch tygodni, katowicka Straż Miejska przeprowadziła ponad 650 interwencji, z czego 170 w Śródmieściu. W trakcie działań funkcjonariusze wykryli ponad 350 przypadków naruszeń przepisów drogowych.

Straż Miejska w Katowicach prowadzi długoterminową akcję „wyzwanie – parkowanie”, której celem jest przeciwdziałanie nieprawidłowemu parkowaniu. W minionym tygodniu dokonano ponad 650 interwencji, z czego 170 dotyczyło Śródmieścia. Co więcej, wykryto również ponad 350 wykroczeń związanych z zaburzeniem porządku w komunikacji, w tym także przypadki niszczenia zieleni miejskiej.

Mandaty, blokady na koła i odholowanie pojazdu

Osoby parkujące niezgodnie z przepisami narażają się na konsekwencje, ponieważ Straż Miejska w Katowicach podjęła odpowiednie działania, takie jak wystawianie mandatów, blokady na koła czy nawet odholowanie pojazdu.

Straż Miejska podzieliła się statystykami z akcji „wyzwanie-parkowanie”, uwzględniając najczęściej popełniane wykroczenia. Wykryto prawie 120 przypadków naruszenia innych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawie 110 razy nieprzestrzegano ograniczeń i zakazów związanych z parkowaniem, a do tego 100 razy ignorowano zakazy zatrzymania i postoju.

Problem nieprawidłowego parkowania w Katowicach jest bardzo powszechny. Mieszkańcy codziennie zgłaszają przypadki dotyczące samochodów, które blokują chodniki albo parkują na zakazach czy terenach zielonych. Szczególnie nieakceptowalne jest pozostawianie pojazdów na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Jednak tę zasadę również ignoruje wiele kierowców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakończono prace remontowe kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Węgierskiej (gazetakrakowska.pl)

54. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem: Mistrzostwa Podhala w powożeniu, konkursy Fiakra Roku i Śpiewu Pytackiego (zakopane.naszemiasto.pl)