w

Montaż tężni solankowej w Parku Tysiąclecia powoli dobiega końca (zielonagora.naszemiasto.pl)

Przebiega kompleksowa rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze, która stopniowo zbliża się ku zakończeniu. Obecnie trwa montaż oczekiwanej przez mieszkańców tężni solankowej.

Radny Grzegorz Hryniewicz zaznaczył, że tężnia solankowa, będąca częścią inwestycji, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoje innowacyjne rozwiązania oraz fakt, że będzie to największa tężnia w okolicy. Pomysł na jej wybudowanie narodził się już jakiś czas temu. Angażujący się w pomysł mieszkańcy oraz prezydent Janusz Kubicki podjęli decyzję, że Park Tysiąclecia będzie idealnym miejscem na tę inwestycję.

Podstawowa konstrukcja tężni została już zbudowana, a obecnie trwają prace montażowe nad dodatkowymi elementami. Gałęzie są już zamontowane, a zadaszenie praktycznie ukończone. Hryniewicz dodaje: „Widzimy również zmiany w otoczeniu tężni. Powstały nowe murki oporowe oraz nasadzenia roślin. Całość będzie estetyczna i przede wszystkim będzie wywierać korzystny wpływ na zdrowie”.

Rewitalizacja Parku Tysiąclecia nadal trwa, a firma Pro Infra ma jeszcze trochę czasu na jej zakończenie. Na razie wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zakończona na czas, z niewielkim opóźnieniem. Hryniewicz mówi, że już jesienią mieszkańcy będą mogli cieszyć się tym pięknym miejscem.

W ramach inwestycji przeprowadzono również renowację grobowca Beuchelta. Ponadto, projekt zakładał dodanie do parku fontann nowych ławek, lamp, koszy, drewnianych leżaków i nowych nasadzeń roślin. Koszt całego zadania to około 15 milionów złotych, z czego prawie 5 milionów złotych pochodzi z dotacji w ramach programu Polski Ład.

Jakiś czas temu prezydent Janusz Kubicki zapewniał, że Park Tysiąclecia będzie przypominał klimatem Park Książęcy w Zielonej Górze Zatoniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Teatr Polski zalany przez ulewne deszcze. Koszty naprawy pokryje wykonawca (gs24.pl)

Zmiany w organizacji ruchu z powodu przebudowy infrastruktury drogowej na ul. Popiełuszki (kurierlubelski.pl)