w

Zlot pojazdów historycznych w Lublinie. Miłośników dawnych maszyn czeka nie lada gratka (kurierlubelski.pl)

Lublin gorąco zaprasza wszystkich entuzjastów czterech i dwóch kółek na trzeci już zlot pojazdów historycznych. Wystawa będzie związana z lubelską FSC oraz pojazdami epoki PRL, które dumnie zaprezentują się na miejskich ulicach. Spotkanie to jest hołdem dla rocznicy otwarcia fabryki przez towarzysza Bolesława Bieruta 22 lipca 1951 r.

Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, Automobilklub Lubelski, a także Pasjonaci Polskiej Motoryzacji – Kock oraz Rada Dzielnicy Hajdów-Zadębie zapraszają do podróży w przeszłość motoryzacyjną. Na zlocie będzie można podziwiać m.in. Stary, Jelcze, Ursusy, Nysy, Żuki, Syrenki, Warszawy, Fiaty, Motorynki, Ogary, Komary i wiele innych pojazdów z zamierzchłej epoki.

Na uczestników wydarzenia czekają niebywałe moto-atrakcje

W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy z nagrodami, a także przejazdy zabytkowymi autobusami Jelcz „Gutek”, trolejbusem ZIU-tek i przegubowym Ikarusem. Zwiedzanie muzeum motoryzacji Jaro Retro Auto – Classic Garage będzie kolejną atrakcją. Natomiast wieczorne spacery po terenie fabryki z przewodnikiem i emerytowanymi pracownikami pozwolą poczuć klimat tamtejszej pracy.

Z kolei na drugi dzień, w niedzielę, odbędzie się Festyn Edukacyjny IPN – Oddział Lublin. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wystawą „Lubelski Lipiec ’80”, przenieść się do czasów dawnych gier z okresu PRL i odbyć podróż autobusową po miejscach związanych ze strajkami, które miały miejsce w 1980 r.

Parking marketu Outlet Lublin i Castorama przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie będzie miejscem trzeciego Zlotu Pojazdów PRL. Będzie to również punkt wyjazdów autobusowych i spacerów historycznych.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend – w dniach 22 i 23 lipca.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Niebezpieczna sytuacja dla kitesurfera na Zatoce Puckiej. Na pomoc mężczyźnie przybyła załoga Straży Granicznej (dziennikbaltycki.pl)

Siedlisko i Cigacice zapraszają na rejs Statkiem Kultury – darmowe warsztaty filmowe i fotograficzne (zielonagora.naszemiasto.pl)