w

Siedlisko i Cigacice zapraszają na rejs Statkiem Kultury – darmowe warsztaty filmowe i fotograficzne (zielonagora.naszemiasto.pl)

Statek Kultury odbędzie swoje wydarzenia w dwóch miejscach – w Siedlisku od 24 do 28 lipca oraz w Cigacicach od 1 do 5 sierpnia. W programie znajdują się warsztaty filmowe i fotograficzne oraz pokazy filmowe, a wszystkie spotkania są darmowe. LABORATORIUM REJS to inicjatywa Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych KOD_KROWA i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowana na statkach rzecznych.

W trakcie rejsów po polskich rzekach będą organizowane rozmaite pokazy, warsztaty i prelekcje związane z kinem dokumentalnym. Uczestnicy mają szansę odkrywać historie i tajemnice miejscowości nad rzeką.

Statek Kultury zawita w Siedlisku od 24 do 28 lipca oraz w Cigacicach od 1 do 5 sierpnia. W programie znajdują się darmowe warsztaty tworzenia filmów dokumentalnych i fotografii. Projekt skierowany jest do osób powyżej 12 roku życia i nie wymaga doświadczenia. Organizatorzy zapewniają profesjonalny sprzęt.

Na jakie atrakcje zapraszają organizatorzy wydarzenia

Zaplanowane warsztaty filmowe w Siedlisku obejmują naukę teorii i praktyczne ćwiczenia z kadrowania, rejestracji dźwięku oraz stabilizacji. W programie dostepne jest także kino nad rzeką, prezentujące efekty warsztatów uczestników. Natomiast repertuar kina obejmuje retrospektywę etiud projektu Laboratorium Rejs oraz wybrane filmy dokumentalne.

Plan warsztatów fotograficznych obejmuje wprowadzenie teoretyczne, wyjście w teren, analizę prac i cyfrową postprodukcję, kończąc wystawą fotografii warsztatowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zlot pojazdów historycznych w Lublinie. Miłośników dawnych maszyn czeka nie lada gratka (kurierlubelski.pl)

Czy afera melioracyjna to proces bez końca? Jakie są powody opóźnień? (gs24.pl)