w

Złodzieje biżuterii znów atakują (dziennikbaltycki.pl)

Kolejna kradzież biżuterii w ostatnich dniach miała miejsce tuż po zakończeniu targów biżuterii w Gdańsku. To już kolejny taki atak na właścicieli dzieł, którzy przybyli do Trójmiasta, by zaprezentować drogocenne ozdoby. Targ trwał od 22 do 25 marca w Amber EXPO Gdańsk. Tym razem okradziony właściciel został zaskoczony podczas posiłku w Sopocie. 

Mężczyzna był w restauracji. Podczas spożywania przez niego posiłku, w jego samochodzie złodziej wybił szybę i zabrał torby z drogocenną biżuterią. Jak mówi właściciel, znajdowały się w nich wyroby ze złota, pereł, szmaragdów, czy między innymi diamentów. Sam obcokrajowiec wycenia stratę na blisko milion euro. Policja nie potwierdza jeszcze wyceny, oraz nie chce udzielać żadnych szczegółowych danych w trosce o dobro śledztwa. Obecnie sprawą zajmuje się policja w Sopocie. Jak można było się spodziewać wielka i prestiżowa impreza, w której udział wzięli jubilerzy z 15 krajów Europy, Afryki oraz Azji, przyciągnęła nie tylko nabywców drogocennych ozdób, ale również złodziei czekających na okazję.

To już druga zgłoszona kradzież

Pierwsza kradzież biżuterii, która miała związek z Międzynarodowymi Targami Bursztynu i Biżuterii Ambrief, miała miejsce już pierwszego dnia. Zaginął wówczas naszyjnik z koralowca, którego właściciel wycenił na ponad 65 tysięcy złotych. Ogromna strata, jaką poniósł jubiler, została niezwłocznie zgłoszona na policji w Gdańsku. Jak wypowiedziała się podinsp. Magdalena Ciska sprawą zajęli się natychmiastowo i jest ona wciąż w toku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Bramy Portu Wojennego w Gdyni otwarte dla zwiedzających! (dziennikbaltycki.pl)

Tradycyjna Droga Krzyżowa w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)