w

Bramy Portu Wojennego w Gdyni otwarte dla zwiedzających! (dziennikbaltycki.pl)

Otwarcie Portu Wojennego w Gdyni dla zwiedzających w tym dla dzieci mają dziś miejsce ze względu na 93. rocznicę utworzenia 13. Dywizjonu Trałowców Marynarki Wojennej RP. Świętowanie odbyło się zgodnie z tradycją i zachowaniem wszelkiej oficjalnej formy, ale również w sposób mniej oficjalny, zbliżony do mieszkańców. Prezentowano najróżniejsze modele okrętów wojennych, jakie wchodzą w skład dywizjonu. Chętnych do zwiedzania nie brakowało. 

Jednym z rzadszych i wyczekiwanych chwil przez wielu mieszkańców Trójmiasta i okolic, jest otwarcie bram Portu Wojennego dla zwiedzających. Na co dzień znajdujące się w nim okręty oraz załogę można obserwować jedynie zza wysokiego płotu. W dniu 93. rocznicy powstania dywizjonu  oprowadzano całe rodziny po wspaniałych okrętach. Początki obchodzenia rocznicy były oczywiście oficjalne. Wielka gala banderowa na wszystkich okrętach pięknie się prezentowała i zapierała dech w zwiedzających. Następnie dowódca 13. Dywizjonu komandor porucznik Michał Dziugan wygłosił mowę, w której dziękował marynarzom za ich oddanie i wkład w pracę. Następnie płynnie przeszli do mniej oficjalnego zwiedzania.

Jakie atrakcje czekały na rodziny?

Dużym przeżyciem dla zwiedzających była możliwość obejrzenia okrętów wojennych od środka, w tym Albatrosa, Mewy czy Kormorana. Oprowadzający marynarze prezentowali, jak wygląda ich miejsce pracy oraz odpowiadali na pytania. Wodowano również nowy okręt wojenny. Do oglądania udostępniono także sprzęt 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Tłumy w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Złodzieje biżuterii znów atakują (dziennikbaltycki.pl)