w

Zielona Góra w mobilizacji – wszyscy na rowery! (gazetalubuska.pl)

Jak i rok wcześniej, tak i w tym roku miasto Zielona Góra przystępuje do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Jak przekonuje prezydent miasta oraz jego goście, jeżdżenie na rowerach, to nie tylko punkty w rankingu, ale przede wszystkim zdrowy nawyk i relaks dla ciała. Do jazdy na rowerze zachęca również były żużlowiec oraz kolarz. Jak przystąpić do konkursu? Jakie niespodzianki szykują włodarze miasta w związku z rywalizacją?

Tytuł Rowerowej Stolicy Polski można otrzymać w lipcu, gdyż rywalizacja trwać będzie cały czerwiec. Jak mówi prezydent miasta, nie trzeba być mieszkańcem Zielonej Góry jeśli chce się zbierać punkty dla niej. Jak tego dokonać? Wystarczy w okresie czerwca zainstalować na telefon darmową aplikację, która będzie sama zliczała przejechane kilometry na rowerze. Pod koniec całego wydarzenia komisja podliczy przejechane dla miasta kilometry i wyliczy je proporcjonalnie na ilość mieszkańców. W ten sposób porównywane wyniki pozwolą wyłonić zwycięską Rowerową Stolicę Polski.

Jak miasto szykuje się do rywalizacji?

Włodarze miasta twierdzą zgodnie, że są gotowi do starcia, dzięki wcześniej zaplanowanym miejskim inwestycjom. W tym miejscu wylicza się rowery miejskie oraz liczne ścieżki rowerowe przecinające całe miasto. Jak sami wspominają, wybór roweru miejskiego w zamian za samochód, to rozwiązanie zdrowsze zarówno dla ciała, jak i dla całego miasta. W celu zachęcenia do udziału wszystkich chętnych, będzie można przetestować nowo otwartą obwodnicę południową. Start z Placu Bohaterów odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17. Do pokonania będzie 25 kilometrów w spokojnym i dopasowanym do każdego tempie. Na mecie na uczestników będzie czekać darmowy ciepły poczęstunek i muzyczne atrakcje. Wzięcie udziału w rajdzie nie wymaga rejestracji. Wystarczy udać się na miejsce w określonym dniu i o określonej godzinie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Marsz w obronie dobrego imienia papieża w Szczecinie (gs24.pl)

Ceny biletów w komunikacji miejskiej idą w górę! (dziennikbaltycki.pl)