w

Marsz w obronie dobrego imienia papieża w Szczecinie (gs24.pl)

Niedawno ukazane medialne relacje w związku z rzekomym ukrywaniem faktów o pedofilii w kościele przez Jana Pawła II, mocno uderzyły w jego dobry wizerunek i nieskalane wcześniej imię. Znaczna część parafian kościoła katolickiego zaprzecza doniesieniom i wyklucza możliwość, jakoby były one prawdą. Właśnie w tę postawę wpasowują się mieszkańcy Szczecina, którzy organizują marsz w obronie dobrego imienia papieża Polaka. 

Taka inicjatywa nie jest jednak osamotniona na pomorzu, gdyż jak grzyby po deszczu, pojawiają się kolejne doniesienia o organizowanym marszu, modlitwie, czy wydarzeniu mającemu na celu poprawę wizerunku i obalenie medialnej nagonki. Proboszczowie szczecińskich parafii są zgodni, że wśród aktywnych wyznawców nie zauważyli dużego zwątpienia w polskiego świętego. Tendencja jest wprost odwrotna, gdyż obecnie notuje się więcej potrzeb modlitwy do papieża Polaka, czy  chętniejsza ekspozycja jego osoby w trakcie obrzędów. Co więcej, sami duchowni twierdzą, że nie ma potrzeby bronić samego Karola Wojtyły, a raczej jego dobrego imienia i pamięci jego życia i dokonań.

Kiedy i gdzie marsz za papieża?

Marsz Papieski w Szczecinie ma zacząć się mszą świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 15 w przyszłą niedzielę. Następnie duchowny wraz z wiernymi ruszy do marszu aż do figury św. Jana Pawła II, która to znajduje się na Jasnych Błoniach.  Całe wydarzenie ma mieć wymiar symboliczny i sakralny. Modlitwa ma dodać otuchy wiernym, a i udowodnić wszystkim, że Kościół nie odwraca się od postaci Jana Pawła II.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Ojjjj. Nieładnie tak kusić. A tak serio to one nie są “rzekome” od kiedy kościół nie udzielił dostępu do archiwów po wypuszczeniu książki Ekke. Także bym poprawił. Co do “Marszu w obronie dobrego imienia Papieża” Ni mnie to grzeje ni ziębi ale… Co ja mówię. Fałszywe zdjęcie autora i żadnego komentarza pod postem, to po co ja się produkuję.

Żebrzące dzieci w Poznaniu. Jak reagować? (gloswielkopolski.pl)

Zielona Góra w mobilizacji – wszyscy na rowery! (gazetalubuska.pl)