w

Zielona Góra inwestuje w Zieloną Farmę – ogród, kuchnia polowa, pasieki i krowy terapeutki (gazetalubuska.pl)

Niedawno magistrat przedstawił nowy projekt miejski w postaci tzw. Zielonej Farmy. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją wysiłków magistratu w kierunku ekologii, natury i edukacji. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość eksploracji życia wiejskiego.

Celem projektu jest nie tylko nawiązanie więzi z naturą w społeczności miejskiej, ale także przekazanie dzieciom wiedzy na temat życia wiejskiego i rolnictwa. Pomysł został przedstawiony przez prezydenta Zielonej Góry oraz inicjatorów inwestycji.

Głównym założeniem Zielonej Farmy jest zapewnienie praktycznej edukacji, której centralnym elementem będzie kompleks terenowy, integrujący różne grupy wiekowe poprzez zajęcia rekreacyjne, edukacyjne i integracyjne. Miejsce ma być atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oferując warsztaty i zajęcia związane z rolnictwem oraz tradycyjnymi metodami kulinarnymi.

Planowane są różnorodne atrakcje, w tym zagrody ze zwierzętami, ogród ziołowy, kuchnia polowa i pasieki. Istotnym elementem będzie terapia z udziałem krów, które będą dostosowane do celów terapeutycznych. Projekt ma również na celu stworzenie społeczności, która świadoma jest tradycji i otoczenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Budowa pierwszego hotelu marki Hilton w Szczecinie (investmap.pl)

Może wzrosnąć opłata za pobyt na wytrzeźwiałce. Będzie drożej niż za nocleg w Grand Hotelu ze śniadaniem (kurierlubelski.pl)