w

Może wzrosnąć opłata za pobyt na wytrzeźwiałce. Będzie drożej niż za nocleg w Grand Hotelu ze śniadaniem (kurierlubelski.pl)

Aktualnie koszt pobytu w Ośrodku Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin wynosi 393 zł. Jednakże ostatnio pojawiły się plany podniesienia tej opłaty do prawie 440 zł. Taka cena oznacza, że jest to wyższy wydatek niż opłata za dobę w renomowanym Grand Hotelu w Lublinie, i to ze śniadaniem.

Decyzja dotycząca nowej ceny wytrzeźwiałki będzie zależeć od akceptacji radnych miejskich, którzy mają rozpatrzyć projekt uchwały na najbliższym posiedzeniu. Jeśli zgodzą się na podwyżkę, opłata wzrośnie z 393 zł do 438 zł.

Podwyżka cen wynika z corocznej waloryzacji maksymalnej opłaty za pobyt w ośrodku interwencji oraz obwieszczenia ministra zdrowia. Podczas określania progu cenowego brany jest pod uwagę średni koszt pobytu jednej osoby. A należy zaznaczyć, że jest on wyższy niż maksymalna odpłatność.

Porównując ceny z luksusowymi hotelami w Lublinie, wyraźnie widać, że opłata za pobyt w wytrzeźwiałce jest zbliżona lub nawet wyższa niż w hotelu. Mimo to duża część „gości” i tak nie ponosi żadnych opłat. Co więcej, maksymalna liczba osób, które mogą przebywać na wytrzeźwiałce w tym samym czasie, to 20.

Ośrodek oferuje także usługi dodatkowe, takie jak izolatka dla osób wymagających specjalnej opieki czy sala unieruchomień dla osób agresywnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Zielona Góra inwestuje w Zieloną Farmę – ogród, kuchnia polowa, pasieki i krowy terapeutki (gazetalubuska.pl)

Skazany przestępca seksualny ukrywał się przed policją. 56-latek chciał uniknąć pobytu w więzieniu (dziennikbaltycki.pl)